Filmy absurd, piosenka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje absurd, piosenka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Amsterdam

5,9
5,2
W latach 30. trzech przyjaciół - lekarz, pielęgniarka i adwokat - jest świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w historii Ameryki.
Sześcioro młodych mnichów z klasztoru Shaolin próbuje swoich sił w piłce nożnej. Początkowo nie bardzo sobie radzą z tą grą, jednak stopniowo idzie im coraz lepiej. Wkrótce formują drużynę i kwalifikują się do prestiżowego turnieju, w którym główną nagrodą jest milion dolarów.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.


Billy Pilgrim, jak twierdzi ma dar dzięki któremu może przenosić się w czasie do różnych momentów ze swego życia. Niestety mężczyzna nie potrafi kontrolować swoich podróży i przenosi się zarówno w dobre czasy spędzone w rodzinnym Iliom, jak i okrutne dni podczas wojny, albo całkiem fantastyczne chwile w miejscu zwanym Tralfamadoria.

Satyricon

6,8
Rzym, I wiek n.e.. Dwóch studentów przyjaciół, Encolpio i Ascilto, spierają się o to do kogo należy chłopiec, Gitone. Chłopiec, mając możliwość wyboru z kim idzie, wybiera Ascilta. Tylko nagłe trzęsienie ziemi ratuje Encolpio od popełnienia samobójstwa...
„Gruba Kaśka” jest to nazwa jednej z warszawskich stacji pomp. Pracują tam sami „fachowcy”, więc ciągle zdarzają się awarię, które naprawiane są tygodniami. Dyrektor stacji wynajmuję Leopolda Górskiego, poetę, który ma za zadanie natchnąć pracowników do bardziej efektywnej pracy.
W 1933 roku, w okresie wielkiego kryzysu amerykańskiego, baronowa przemysłu piwnego organizuje w Winnipeg konkurs na najsmutniejszą muzykę. Muzycy ze wszystkich stron świata przybywają by powalczyć o główną nagrodę, którą jest 25,000$.
Ferdinand Griffon jest mężczyzną w średnim wieku. Ma żonę i dzieci i prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia poznaje młodą studentkę Marianne Renoir. Zakochują się w sobie, od pierwszego wejrzenia i postanawiają uciec z miasta. Po drodze dzieje się wiele szalonych i niewytłumaczalnych wydarzeń.
Film "Do ciebie, człowieku" Roya Anderssona opowiada o fascynujących i nieprzewidywalnych, acz często chorobliwych odsłonach ludzkiej egzystencji. Złożony z kilkudziesięciu, pozornie niepowiązanych ze sobą scen, których nastrój oscyluje między komedią a dramatem, obraz szwedzkiego reżysera uderza w widza z niewiarygodną siłą.
Fabrice (Jean-Paul Rouve), aktor komediowy, zdaje sobie sprawę, że podczas zakupów nie ma przy sobie karty lojalnościowej. Mimo groźby ochroniarza udaje mu się uciec. Potem rozpoczyna się bezlitosna ucieczka tego, który szybko staje się wrogiem publicznym numer 1. Podczas gdy media przejmują sprawę, a kraj pogrąża się w chaosie, uciekinier, rozdarty między wyrzutami sumienia a pytaniami egzystencjalnymi, znajduje nieoczekiwane oparcie gdzieś w Lozère.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…